twitter
    Find out what I'm doing, Follow Me :)

4 Şubat 2010 Perşembe

Oktay Derelioğlu vs. Serdar Topraktepe ve Terry-Brigde


Oktay Derelioğlu ve Serdar Topraktepe, birisi milli takımın o zamanki en başarılı isimlerinden ve Belçika maçındaki o unutulmaz golü atan isim; diğer tarafta yine o dönemin başarılı isimlerinden Serdar Topraktepe. İkilinin yolu Beşiktaş'ta hemen hemen aynı yıllarda kesişmiş ve çok iyi iki dost olmuşlardı, öyle ki hoşlandığı kızları ilk birbirlerine tanıştıracak kadar yakınlardı birbirleriyle. Fakat daha sonra kim bilebilirdi ki zamanın Televole'sinin en büyük aktörleri olacaklarını.

1998 de bir Aralık günü bir defilede zamanın paylaşılamayan mankenlerinden Sezer'i görüp beğenen Oktay her klasik futbolcu-manken aşkında olduğu gibi türlü dalaverelerle kızı kandırıp tavlamayı başarır ve herşey istediği gibi gider çiftin. Bir süre sonra evlenme kararı alır Sezer ve Oktay, hatta Oktay bu haberi yakın arkadaşı Serdar'la paylaşmaya karar verir... Fakat o an paylaştığı tek şeyin mutlu haber olduğunu bilemez, o an çakan bir sevgi kıvılcımıyla Serdar'da tutulmuştur Sezer'e.

Zaman ilerledikçe araya engeller girer ve Oktay-Sezer çifti evlenemez. Bu olay üstüne Serdar ile Sezer aşkı aniden ortaya çıkar ve tüm kamuoyu şoke olur; zaten Dallas dizisinden böyle alengirli işleri seven halkımız yeni dedikodu malzemesini bulmuştur. Ancak olaylar bu aşkla da bitmez, tamamen kördüğüm olmuştur olaylar. Serdar-Sezen çifti de mutlu sona ulaşamaz ve aniden ayrılırlar, kısa süre sonra gelen haberle yer yerinden tekrar oynamıştır.

Oktay uzatmalı aşkı Sezer'le önce nişanlanmış ardından gizlice evlenmiştir. İşte olayın futbol kısmı da burada başlar biraz ve değişen yollar burda belirir. Bu süreçte sessiz kalan taraflar sessizliğini bozar. Önce idmanlarda sertlikler başlar ,daha sonra taraftarlar Oktay'ı protesto etmeye başlar idmanlarda. Beşiktaş'ta şimdilerde olduğu gibi bir kaos hakim olur ve bir karar vermek durumundadır Beşiktaş yönetimi.

Kısa çöpü çekenin gideceği düşünülürken beklenmeyen bir şey olur ve yönetim iki futbolcuyu da takımdan gönderir. Serdar Ahmet Dursun takasında gönderilirken, Oktay da Gaziantep yollunu tutar. Ardından bu ikiliyi davalık edecek süreç başlar, basın süreci...

İkili birbirinin ardından çokça konuşur, basın toplantıları düzenlenir. Oktay "Serdar beni telefonla arayarak ölümle tehdit etti. 'Sen benim Beşiktaş'tan kopmama sebep oldun, ben de senin futbol hayatını söndüreceğim. Seni ve oğlunu dağa kaldırtıp sakatlanmana neden olacağım' dedi "der. Bunun üstüne Serdar'dan gelen cevap keskindir "Oktay'ın dengesiz biri olduğunu biliyordum ama bu kadarını tahmin edemezdim. Her fırsatta, ikimizin kardeş olduğunu söylüyor, Türk toplumunda biri, hem de kardeşinin elinden nişanlısını alır mı?"

Bu sürtüşmelerin ardından ikili savcılığa suç duyurusunda bulunur. Oktay Gaziantep,Las Palmas,Fenerbahçe,Samsunspor derken iyice dibe vurur ve en son Tv yorumculuğuna başlar. Serdar ise Kocaeli'deki başarılı performansının ardından Beşiktaş'ın 100.yılda şampiyon olan kadrosunda tekrar kendine yer bulur.Şimdi Oktay-Serdar konusundan geçmek istediğim başka bir konu var ki o da İngiltere'yi karıştıran Terry-Brigde olayı. Olayı zaten biliyorsunuz, fazla üstünde durmayacağım fakat benim üstünde durmak istediğim konu şimdi ne olacağı. Ülkemizde olsa daha fazla fırtına koparacağına eminim ,genel aile yapımızdan dolayı. Fakat bu İngiltere'de hiçbir şeyin olmayacağı anlamına da gelmiyor, elbet bir cezası olmalı Terry'nin yaptığı olayın.

Capello'nun tarafından bakıyorum olaya, gayet etkileyici bir eleme performansı;uzun yıllar sonra ilk kez heyecan veren bir takım... Ama o da ne takımın kaptanı bir anda herşeyi eline yüzüne bulaştırıyor. Ne ceza verirdiniz ki? Ben açıkçası Terry'yi milli takımdan atmanın Terry'ye değil ülkeye verilmiş bir ceza olduğuna inanıyorum. Fakat buna karşın "Al aslanım sana forma,erkek değilmisin yakışır koçuma" denmesi de çok yanlış olur ki Ancelotti biraz da bunu yaptı bile aslında.

Bence verilmesi gereken ideal ceza belki Kaptanlıktan almak olur Terry'yi, Gerrard'ın ya da Rooney'nin kaptanlık yapması bu cezayı daha da katmerli yapabilir. Pire için yorgan yakmak yerine ilaçlamak daha mantıklı olmuştur, her zaman...

2 yorum:

Oğuz Öztürk dedi ki...

Capello'nun bu işe ılımlı yaklaştığı gelen haberler arasında. Sanırım özel hayatla futbolu birleştirmiyor Capello. Ve Terry'nin gündem de olan 'kaptanlığının alınması' gibi bir durum da olmayacak gibi. Ha dıştan baskı gelir ve kaptanlık gider o ayrı...

Bhut_Jolokia dedi ki...

Eline sağlık Anıl.

Oktay-Serdar olayını bilmiyordum, şaşırdım gerçekten. Terry konusunda da söylediklerine katılıyorum.Gerrard pekala yapabilir bu işi.